Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Новини

Щодня, у жорстокій боротьбі Україна втрачає своїх синів.Кожен із загиблих воїнів залишиться у нашій пам'яті, ніби ледь у небесах, вдячність за їхній подвиг житиме у серцях українців, у піснях, що їх співав народ. 11 жовтня 2019 р. в Гостролуцькому НВК відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки пам'яті воїна АТО - випускника школи Гаркавенка Євгена. На подвір'ї НВК зібралися люди, яким не байдуже майбутнє нашої держави: командир розвідувально -диверсійної роти Радченко Ігор Олександрович, начальник штабу батальйону "Айдар" Лихоліт Валентин Станіславович,оператор служби захисту інформації батальйону "Айдар" Котлярева Катерина Ігорівна, учасник Революції Гідності Проценко Володимир Володимирович, також учасники АТО, місцева влада, учнівський та педагогічний колектив Гостролуцького НВК, жителі села і батьки загиблого. У травні 2014 року, з власної волі, реально усвідомлюючи ризик для життя, Євген зробив свій осатаній вибір - увійшов до складу добровільного збройного формування "Айдар", яке діяло на Луганщині у складі підрозділів АТО. Ціною власного життя 22 серпня 2014 року врятував тисячі життів жителів м. Северодонецька та м. Рубіжнього. Доки ми живі - житиме пам'ять про наших героїв. Євген з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили у вільній, квітучій Україні.

Нижче посилання на офіційний документ (рішення БСР) та публікація з видання "Баришівський вісник"

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості.

Серед Батьків Філія Гостролуцька початкова школа ОЗО"Селищанський ліцей" були проведені батьківські збори на тема "Інформаційна безпека". Були обговорені наступні питання:
1.Медіаграмотність.
2.Кримінальна відповідальність за співпрацювання з ворогом.
3.Профілактика правопорушень.
4.Дитячий травматизм.
5.Булінг серед дітей.

Куди звертатися у випадках домашнього насильства?;

В період з 25.11.2023 по 10.12.2023 в закладі проводяться заходи в рамках кампанії "16 днів проти насильства"

29 листопада 2023 о 17:27 | Супруненко Л. Ю. | немає коментарів

Flowers4school - це благодійний освітній проєкт, спрямований на озеленення Українських шкіл від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України
https://www.facebook.com/Flowers4School

7 грудня - День української хустки

Українська хустка - оберіг, краса
Це родинна цінність захисту й тепла...

Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Хустка об’єднувала жіночі покоління та передавалася як родинна цінність від матері до доньки.

Зазвичай жінки пов’язували хустки поверх очіпка (жінка, що була у шлюбі, знімала очіпок лише перед сном), а дівчата — без нього. Жінки намагалися повністю сховати волосся, натомість дівчата його показували. Часто дівчата оздоблювали хустки на голові квітами, які могли сплітати у вінок.
Пов’язували хустки різними способами – їх можна побачити на старих світлинах та малюнках.
Вибір хустки залежав від пори року, певного приводу та вподобань. Жінки були прагматичними та дбали про своє здоров’я. Наречена могла спокійно вдягнути вінок на хустку, якщо весілля справляли взимку. На Великдень та Різдво носили яскраві хустки, у будні дні — стримані. Молодих дівчат вабили білі хустки, а також хустки з орнаментами та цікавим поєднанням кольорів. Старші жінки обирали більш прості моделі, зазвичай у темній кольоровій гаммі. Вдови носили виключно чорні хустки.

Хустка могла багато розповісти про матеріальний стан сім’ї. Вона вважалася доволі дорогою річчю: ще століття тому святкова хустка коштувала не менше, ніж половина місячного прибутку .
За польської влади на Західній Україні чоловік повинен був десять днів працювати, аби купити своїй дружині хустку

Хустку носили жінки в усіх регіонах нинішньої України, але мали свої «місцеві» способи пов’язування. У північних районах хустку зав’язували під підборіддям, а кінці — на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав’язували на потилиці. На Середньому Подніпров’ї хустку драпірували в особливий спосіб довкруги голови, але так, щоб залишити відкритим денце очіпка.

Найчастіше хустки вишивалися шовком. Основні кольори ниток — червоний, синій, зелений, жовтий та рожевий. Цікаво, що хустки лише з синіх та жовтих ниток ніколи не вишивали, а обов’язково додавали червоний або інший колір. Орнамент був переважно геометричний.
У XVIII столітті, увійшов у моду рослинний орнамент: квіти троянд, васильків, гвоздик. Іноді можна було зустріти зображення птахів

Українська хустка пов’язана з безліччю звичаїв та обрядів. Хустка вважалася оберегом – захищала волосся жінки від навороту та злого ока. Власноруч вишитою хусткою дівчина перев’язувала хлопця, що йшов до війська, щоб легким був його шлях і швидшою дорога додому. Якщо козак гинув, то саме цією вишитою хусткою під час поховання йому прикривали очі, «щоб орел очей не виймав».

Хустку використовували під час заручин. Дівчина затикала її за пояс на знак згоди вийти заміж. Також нею перев’язували нареченого та сватів. Молодих вводили до хати та заводили за святковий стіл, використовуючи білу хустку – тоді сімейне життя буде світлим.

Під час весілля хустка також мала свою роль. Її вносили на короваї. Наречена тричі відкидала хустку аж до порогу, демонструючи, що дівування їй важливіше. Потім молодій вдягали хустку на голову.

6 грудня в фойє ЦПР Мрія відбувся благодійний ярмарок на підтримку наших любих ЗСУ. Учні Філії виготовили браслети,дощечки,підставки під гаджети, а батьки порадували смаколиками. Виручили 2315 грн. Всі кошти передамо на збройні сили України. Слава Україні! Героям слава!

Здобувачі освіти та педагоги провели низку заходів у закладі та доєдналися до акції "Запали свічку пам'яті"

29 листопада 2022 о 13:13 | Супруненко Л. Ю. | немає коментарів

20 листопада, коли весь світ святкує День дитини, учні Філії долучились до акції «Нагодуй пташку».
Мета – прищепити дітям любов до навколишнього середовища, навчити піклуватися про пташок.
Суть акції – чіпляти годівнички для пташок в парках та скверах Баришівської громади, вдома, які напередодні виготовлять разом з вчителями, батьками.

20 листопада 2022 о 16:05 | Супруненко Л. Ю. | немає коментарів

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Спілкування через Інтернет: чого від нього чекати і як з ним поводитися?
Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє тобі знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло твого спілкування. І це стало можливим завдяки Чату, вКонтакті та іншим подібним сайтам.

Тобі відомо, що таке Чат? Так, дійсно, це швидкий спосіб знайти для себе нових друзів, поспілкуватися з ними на будь-які теми, отримати корисні поради. А вКонтакті ще можна побачити фотокартки, відеоролики і мати уявлення з ким розмовляєш, завдяки тій інформації, яку розміщує на своїй сторінці людина.

Але спілкування в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ти не бачиш свого віртуального знайомого, а тому не можеш бути впевнений у тому, що ця людина безпечна для тебе. Ти можеш вважати, що спілкуєшся зі своїм однолітком, а він або вона насправді може виявитися дорослим чоловіком або жінкою, а ще гірше – злочинцем.

Сюрпризи при безпосередній зустрічі віч-на-віч.

24% дітей віком 7-11 років зустрічались з друзями, з якими познайомились через Інтернет. Інші 24% дуже б хотіли це зробити. Більшість дітей ішла на зустріч з друзями, але 25% були одні (незважаючи на такий малий вік). У 58% випадків зустріч з „другом" була неприємним сюрпризом, тому що діти зрозуміли, що їх віртуальний друг брехав про себе. Підлітки були здивовані при зустрічі з тими, з ким мали зв'язки по Інтернету в 48% і шоковані в 28%. Причини ті ж самі.

Отже, пам’ятай про те, що спілкування у чаті, вКонтакті та на інших подібних сайтах поряд з користю може приховувати і суттєву небезпеку для тебе. Тому, щоб уберегти себе від неприємностей ти повинен постійно пам’ятати нескладні правила безпечної поведінки під час бесіди з незнайомцями або новими друзями, з якими ти познайомився саме в Інтернеті, а не в реальному житті.

Увага! Завжди пам’ятай про те, що ти спілкуєшся з людиною, про яку тобі нічого невідомо, тому не довіряй їй свої таємниці або думки. Краще поділися ними зі своїми батьками чи справжніми, а не віртуальними друзями.

Виконуйте три наведені нижче рекомендації, і використання Інтернету буде для вас безпечним:

Захистіть свій комп'ютер

Завжди оновлюйте операційну систему.
Використовуйте антивірусну програму.
Використовуйте брандмауер.
Робіть резервні копії важливих файлів.
Будьте обережними, завантажуючи вміст.
Захистіть себе в онлайні

Будьте обережними, надаючи особисту інформацію.
Думайте про те, з ким ви розмовляєте.
Пам'ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.
Дотримуйтесь правил

Ви маєте дотримуватися законів навіть в Інтернеті.
Пам'ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.

Серед здобувачів освіти 1-3 класів Філії ГОСТРОЛУЦЬКА ПОЧАТКОВА ШКОЛА були проведені профілактичні бесіди щодо обережного збирання грибів, класифікації їх на їстівні та отруйні,а також про першу допомогу,яку необхідно надавати при отруєнні грибами! "Будьте уважними,збираючи гриби!"-закликають нас маленькі школярі