Прем'єра фільму "Довбуш"

Дата: 14 серпня 2023 о 12:07, Оновлено 14 серпня 2023 о 12:14

ДОВБУШ – Головна кінопрем’єра року до Дня Незалежності

В Україні стартує всеукраїнська прем'єранаймасштабнішого українськогопроєктупригодницько-історичного екшену «Довбуш» . Він відбудетьсявже 24 серпня.Стрічка розповідає про найславетнішого з ватажків опришківського руху, Олексу Довбуша, що прагнув лише одного — вільно жити й любити на своїй землі. Та щобздійснитибажане, йому довелось зібративійсько й рушити у запеклийбій.
Сюжет фільмурозгортається у Карпатах 18 століття. Жорстокеправлінняпольськоїшляхтизмушуєгуцулівтікатив гори. Двоєбратів, Олекса та ІванДовбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошукахпомсти панам за вбивствобатьківДовбушів, братистають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий — справедливості. Гуцулипочинаютьповстання, яке очолюєОлекса. Шляхта робить усе можливе, абизнищитиДовбуша. Але вінїх перехитрив. І розрослася легенда про карпатськоголицаря. Легенда, щонадихаєпокоління тих, хтобореться за свободу рідноїземлі. Про силу і любовОлексиДовбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.
Цемає бути головнаукраїнськакіноподія, принаймніцього року. Бо фільм має багато унікальних особливостей. Ценаймасштабнішийукраїнськийфільм на сьогоднішній день. Наймасштабніший по кількостізадіянихакторівмасових сцен, каскадерів, реконструкторів, локацій. Зйомки захопилимайжеусюЗахіднуУкраїну,знімали в Карпатах, Тернопільськийобласті та Києві, побудуванобагатодужескладнихдекорацій як в павільйоні так і на локаціях, було відновленозброю, багатореквізиту та велику кількістькостюмів.
Фільм “Довбуш” розповідає про спільністорінкиісторіїнародівПольші та України, коли українські та польськіземлі разом входили до складуРечіПосполитої. Поляки були як середпобратимівДовбуша, так і середшляхти, протиякоїборолися опришки.
Тож у фільмі є ряд яскравихпольськихперсонажів. І звісно до зйомок фільму залучититоповихпольськихзірок.
Автори фільму впевнені, що можутьдатиукраїнськомукіноновий поштовх для виходу на новийрівень та сподіваються, що “Довбуш” матимегарнудистрибуцію на світовому ринку та стане потужною складовоюкультурноїдипломатіїУкраїни у світі. У фільміглядачпобачитьУкраїну як країнунезламних людей, щохочутьжитизвичайнимжиттям, кохати, працювати, але якщоїмстають на заваді — українціготовізахистити себе та своїідеали.
Століттяминають, але історіяциклічна. Українці не є войовничим народом, та коли вороги зазіхають на його свободу, вінготовийпожертвуватиусімзадлязбереженняїїнедоторканності.
Дивітьсяфільм до Дня Незалежності в усіхвідчиненихкінотеатрахкраїни.
Фільм створено кінокомпанієюPronto Film за підтримкиДержКіноУкраїни.
Сценаристи- ПолВолянський, Олесь Санін, Василь Портяк та Максим Черниш. Оператор фільму — Сергій Михальчук. Продюсери- Максим Асадчий, Олесь Санін та Данило Білак. Виробництвофільму — кінокомпанія Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питанькіно. Ролі у фільмівиконали: Сергій Стрельников, Олег Шульга, ОлексійГнатковський, Дар’яПлахтій, Матеуш Косьцюкевіч, Агата Бузек, Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясіновський, Ростислав Держипільський, Олександр Мавріц.