Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Інформація для батьків.

Дата: 11 лютого 2022 о 11:36, Оновлено 11 лютого 2022 о 12:08

Захистіть дитину від невиліковного паралічу, спричиненого поліомієлітом! Буклет для батьків

Поліо повернувся в Україну. Він загрожує кожній невакцинованій або не повністю вакцинованій дитині невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. В Україні рівень охоплення щепленнями низький: станом на 1.01.2022 лише 80% дітей віком до одного року отримали три дози щеплення від поліо за необхідних 95%.

Ліків від цієї хвороби не існує, єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.

У матеріалі для батьків ви дізнаєтесь що спричиняє поліо, якими можуть бути наслідки хвороби, як захистити дитину та про вакцини від поліомієліту.

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, заснований за ініціативою міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернення уваги світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення більш як 30 – річної боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціатив щодо ліквідації поліомієліту – всесвітньої кампанії, завдяки якій з 1988 року вдалося знизити кількість випадків захворювання більш ніж на 99%. Поліомієліт має серйозний вплив на здоров’я населення, швидко поширюється в міжнародних масштабах та входить до переліку надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров’я.

Нажаль  випадки цієї небезпечної хвороби, після  19-річної відсутності  почали фіксуватися в Україні з 2015 року, потім – в 2017 та 2019 роках. Знову вона дала про себе знати в 2021р.: 6 жовтня був зареєстрований випадок інфікування поліомієлітом невакцинованої півторарічної дитини в Рівненській області.

Всі ці випадки  поліомієліту доводять, наскільки важливою є планова імунізація проти дитячих хвороб. В Україні в 2014 р. менше 50% дітей не були вакциновані взагалі чи вакциновані не повністю. В 2015 р. рівень імунізації проти поліомієліту серед дітей до 1 року впав ще більше, до 14%. Спалах поліомієліту трапився через хронічно низький рівень охоплення імунізацією в країні.

За даними МОЗ України рівень вакцинації в 2021 році є також недостатнім: станом на 1 вересня 2021 року лише 53,0 % дітей першого року життя, які потребують обов’язкових щеплень, отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту. Необхідний показник для формування колективного імунітету — 95 %. Найнижчий рівень охоплення щепленнями в Херсонській — 40,7 %, Івано-Франківській — 42,2 %, Закарпатській — 43,1 %, Запорізькій — 46,2 %, Харківській — 46,5 %, в Одеській та Київській областях — 47,5 %. У Чернівецькій та Львівській — по 48,5 %, у Рівненській — 48,9 %.

В звязку з цим, ще раз нагадаємо, що треба знати і зробити, щоб подолати поліомієліт:

  • Поліомієліт аба дитячий параліч— це  захворювання, спричинене поліовірусом, який вража нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Параліч може наступати на все життя, і жертви поліомієліту отримують каліцтва, через це захворювання  5-10% паралізованих хворих помирають через ураження дихальних м’язів. Вірус зазвичай інфікує дітей, які не вакциновані або не отримали всіх доз вакцини. У деяких випадках він може вражати підлітків і дорослих, які не отримували щеплень.
  • Вірус поліомієліту є дуже заразним і не зважає на соціальний статус, матеріальні статки чи кордони. Вірус може вбити чи паралізувати дітей протягом всього лише кількох годин.
  • Не існує ліків проти високозаразного вірусу поліомієліту: імунізація є єдиним ефективним захистом.
  • Згідно з Календарем профілактичних щепленьУкраїни, діти вакцинуються у 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 та 14 років. Перші дві дози — ІПВ, решта — ОПВ. Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей. Якщо рівень імунізації населення достатній, то вакциноспоріднений вірус не призведе до можливого захворювання. У разі низького рівня охоплення щепленнями може початися циркуляція вакциноспорідненого вірусу поліомієліту. Циркуляцію поліовірусів можна припинити, масово використовуючи оральну поліовакцину.
  • Оральна поліовакцина (OPV) є єдиною ефективною зброєю проти поліомієліту під час спалаху цієї хвороби. Вона захистить дитину на все життя, якщо її буде застосовано кілька разів. Будь-яка дитина, яка пропустила вакцинацію, перебуває в групі ризику і може стати жертвою вірусу.
  • Програма з ліквідації поліомієліту стала однією з найбільш успішних глобальних програм у сфері громадського здоров’я за всі часи: завдяки їй кількість випадків поліомієліту впала на 99%, з 350 000 на рік у 1988 р. до лише 243 випадків у 2014.
  • Ліквідація поліомієліту – це наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціатив щодо ліквідації поліомієліту – всесвітньої кампанії, завдяки якій з 1998 року вдалося знизити кількість випадків захворювання більш ніж на 99%. Безпека наших дітей – наша відповідальність.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.