Психологічна служба

Date: 28 грудня 2021 о 08:57, Refreshed 25 жовтня 2022 о 08:16

Психологічну службу у закладі преставляє практичний психолог,соціальний педагог

Люта Юлія Михайлівна

Психологічна служба школи складається з: практичного психолога та соціального педагога. У своїй роботі керуються такими нормативними документами: Конституція України, Конвенція ООН про права людини, посадова інструкція, Етичний кодекс психолога, Закон України «Про освіту», Положення про психологічну службу у системі освіти України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року №509, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за №885/32337), відповідно до пункту 2.4 наказу Міністерства освіти і науки України від 08 серпня 2017 року №1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року», Закон України «Про охоронну дитинства»

Мета роботи психологічної служби: допомогти здобувачам освіти повноцінно адаптуватися до соціального середовища, формувати прагнення до самопізнання та самовдосконалення, створити оптимальні соціально-психологічні умови для розвитку життєтворчих компетентностей учнів та збереження їх психічного здоров’я та комфорту.

Пріоритетні напрямки роботи у 2022-2023 навчальному році:

1. Психологічний супровід освітнього процесу закладу освіти, класів НУШ в умовах військового стану.

2. Вивчення та супровід психологічної адаптації учнів 1-го класу

3. Вивчення індивідуальних особливостей дітей з метою виявлення обдарованих учнів.

4. Розробка і здійснення сумісно з педагогами й батьками індивідуальних програм розвитку дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного та індивідуального навчання.

5. Супровід батьків та їх дітей, що перебувають на індивідуальній та інклюзивній формі навчання.

6. Забезпечення педагогічному колективу психологічної підтримки, оптимізації емоційних станів, попередження емоційного вигорання, попередження конфліктів з учнями; робота на запит адміністрації школи.

7. Психологічна просвіта серед учнів, батьків та педагогічних працівників.

8. Надання консультативно-психологічної допомоги всім учасникам освітнього процесу з питань навчання, розвитку та проблем життєвого самовизначення і взаємовідносин.

9. Ведення профорієнтаційної роботи з учнями школи.

10. Вивчення та сприяння психологічної адаптації новоприбулих учнів та вимушено переселених.

11. Попередження булінгу та кібербулінгу в шкільному середовищі.

12. Психологічна підтримка та супровід учасників навчально-виховного процесу в умовах війни

Психологічний супровід виховної роботи в закладі

Робота психологічної служби у закладі здійснюється через такі форми роботи:

• індивідуальні та групові консультації учнів, педагогів, батьків навчального закладу;

• виступи на батьківських зборах;

• проведення діагностичної роботи;

• проведення корекційно-відновлювальних та розвивальних занять, тренінгових занять;

• проведення психолого-педагогічних семінарів, виступи на засіданнях педрад.

Робота шкільного практичного психолога Лютої Юлії Михайлівни спрямована на створення сприятливих умов для психічного, фізичного та соціального розвитку учнів, профілактику, реабілітацію і адаптацію до шкільного життя, соціально-психологічний захист учнів та психологічну підтримку.

Психологічний супровід учасників НВП за проектно-модульним плануванням роботи практичного психолога включає такі модулі:

• Розвиток навчальних здібностей учнів 1-4 класів

• Попередження агресивності у дітей шкільного віку.

• Психологічний супровід обдарованих дітей.

• Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.

• Організаційно-методична робота.

Психолог вивчає динаміку протікання психічних процесів в учнів, проводить аналіз та узагальнення і на основі отриманих результатів організовує проведення психокорекційних та розвивальних занять з учнями. Для дітей та учнів різних вікових категорій проводяться індивідуальні та групові корекційно-розвивальні заняття.

За результатами діагностики психолог проводить консультативну роботу з класними керівниками щодо спрямування подальшої роботи з учнівським колективом, індивідуальні бесіди, консультації з учнями та батьками, виступи на педрадах, де розглядаються питання регулювання конфліктів у колективі, адаптації учнів 1-х, 5-х класів до нових умов навчання тощо.

Шкільний психолог бере активну участь у проведенні класних та загальношкільних батьківських зборів, на яких розглядаються питання:

• Психологічна готовність та проблеми адаптації дітей 6-го віку до навчання в школі.

• Шляхи формування пізнавальної активності учнів 2-х класів

• Виховання обдарованої дитини в сім’ї.

• Попередження агресивності у дітей шкільного віку.

• Навчальна діяльність школярів.

• Психологічна готовність учнів до навчання в школі.

• Психологічна готовність першокласників до навчання в школі.

• Особливості адаптаційного періоду учнів 1-х класів.

Comments:
Only authorized users can leave comments.